christmas

Wybranie odpowiedniego prezentu dla dziecka bywa ciężkim zadaniem. Często w okresie przedświątecznym jesteśmy tak zabiegani, że prezenty kupujemy na ostatnią chwilę, a tym samym – nie zastanawiamy się nad nimi tak długo, jak powinniśmy. Warto jednak pamiętać, że dla dziecka Boże Narodzenie to często szczególnie wyjątkowy czas, a trafiony prezent z pewnością wywoła uśmiech na jego twarzy oraz stworzy piękne wspomnienia. Co można kupić dziecku na gwiazdkę?

Zabawki kreatywne dla dzieci – rozwój i zabawa w jednym

Dzieci zwykle cieszy to, co niezwykłe i nietypowe. Dlatego warto zapoznać się z szerokim wyborem zabawek kreatywnych dla dzieci na rynku. Taki prezent nie tylko ucieszy najmłodszych, lecz również pozytywnie wpłynie na ich rozwój oraz kreatywność. Co kupić dziecku na święta z zabawek kreatywnych? Warto zastanowić się nad zestawami, które umożliwiają dziecku przeprowadzanie różnych eksperymentów. Propozycji jest naprawdę wiele: istnieją zestawy małego alchemika, biologa, paleontologa, astronoma. Zestawy te zwykle zawierają elementy takie jak próbówki, mieszadełka czy okulary ochronne, dzięki którym dziecko może poczuć się jak prawdziwy naukowiec, a także rozwinąć nową pasję. Inne zabawki kreatywne dla dzieci warte uwagi to zestawy artystyczne: do filcowania, własnoręcznego robienia biżuterii, malowania się, tworzenia origami itp.

Oryginalne pomysły na prezenty, które się nie znudzą

Trafienie z prezentem w gust dziecka to nie lada wyzwanie, szczególnie jeśli jego pokój już jest przepełniony zabawkami. Najlepiej, żeby dziecko napisało list do Świętego Mikołaja – wtedy będziemy doskonale wiedzieć, czego oczekuje. Warto również kierować się jego zainteresowaniami. Być może kocha Harry’ego Pottera i kolekcjonuje przedmioty z tego uniwersum, np. gry planszowe, zabawki kreatywne dla dzieci, kubki z wizerunkami postaci itp. Ciekawym pomysłem są też nieśmiertelne klocki LEGO, z których dziecko będzie mogło zbudować, co tylko sobie wymarzy. Sprawdzą się także prezenty bardziej praktyczne, jak plecak do szkoły czy zestaw kredek. Co kupić dziecku na święta, jeśli ma już wszystko? Można postawić na prezenty mniej standardowe, a więc np. bilety do parku rozrywki, zoo czy nawet teatru.  

Co kupić dziecku na święta? Prezenty dla niemowlaków

Często niemałym problemem jest kupienie prezentu dla niemowlaka, choć tak naprawdę zadanie jest łatwiejsze niż w wypadku większych dzieci. Niemowlak tak czy inaczej nie odniesie się w żaden sposób do prezentu. Co można kupić dziecku na gwiazdkę, jeśli dopiero co przyszło na świat? Dobrze poradzić się w tej kwestii rodziców, aby dowiedzieć się, czy lepiej postawić na zabawkę czy może na coś praktycznego. Jeśli wybierzemy się na poszukiwania zabawek kreatywnych dla dzieci, to najważniejszym wyznacznikiem powinno być dla nas bezpieczeństwo oraz dostosowanie do wieku. Polecić można m.in. maty edukacyjne, interaktywne, miękkie książeczki, zabawki sensoryczne, karuzele nad łóżeczko, pozytywkę. Takie wybory wpłyną pozytywnie na rozwój maluszka. Co jeszcze można kupić dziecku na święta? Z prezentów praktycznych sprawdzą się ubranka czy kocyki – ważne, żeby były wykonane z najlepszych, naturalnych materiałów. 

A co dla starszych dzieci, które nie bawią się już zabawami?

W pewnym wieku dzieci nie chcą już bawić się zabawkami i wtedy sprawa jeszcze bardziej się komplikuje. Istnieją jednak pewne uniwersalne prezenty, które są przeznaczone zarówno dla młodszych dzieci, jak i nastolatków. Co kupić dziecku na święta, jeśli wyrosło z zabawek? Sprawdzą się planszówki, ciekawe książki, płyty winylowe/CD, ubrania, elementy dekoracyjne do pokoju, jak np. fotele do zawieszenia. Dziewczynki zwykle powinny się ucieszyć z  dobrze dobranej biżuterii, kosmetyków, świeczek, ceramicznych kubków. Natomiast chłopcu można kupić grę komputerową, sprzęt sportowy, zegarek elektroniczny lub model do sklejania. Oczywiście wszystko zależy od konkretnego chłopca lub dziewczynki i jeśli nie jesteśmy pewni, jakie są zainteresowania nastolatka, to zawsze dobrze jest poradzić się rodziców.