mucha

Ludzie od lat szukali sposobów na urozmaicenie swojego życia seksualnego. Zabawki, akcesoria czy afrodyzjaki nie są domeną jedynie dzisiejszych czasów. I choć bez wątpienia wraz z rozwojem nauki i technologii również takie produkty zyskały na różnorodności, nadal jednym z najczęściej wybieranych wspomagaczy przeżyć seksualnych jest znana od starożytności hiszpańska mucha, czyli prawdziwy Sex Elixir.

Czym jest hiszpańska mucha? Jak działa?

Hiszpańską muchą potocznie zaczęto nazywać substancję wydzielaną nie przez muchę, ale przez chrząszcza z gatunku pryszczel lekarski, czasem określanego tą samą nazwą. Jest to organiczny związek chemiczny oficjalnie znany jako kantarydyna, który przez swoje silne działanie pobudzające układ moczowo-płciowy zapisał się na kartach historii jako jeden z najmocniejszych afrodyzjaków. Stosowany między innymi w starożytnych Chinach czy Rzymie utrzymywał swoją popularność przez stulecia, jednak dzisiaj w większości preparatów pod nazwą hiszpańskiej muchy już go nie znajdziemy. Wynika to z ogromnego ryzyka, którym obarczone jest przyjmowanie kantarydyny. Wraz z rozwojem medycyny odkryto, że cechuje się wysoką toksycznością. Może powodować nie tylko priapizm, czyli bolesną i długotrwałą erekcję, ale również silne podrażnienia błon śluzowych, infekcje układu moczowego, a nawet śmierć.

Wobec takiej wiedzy nie jest zaskoczeniem, że zrezygnowano ze stosowania oryginalnej substancji w powszechnie dostępnych preparatach. Hiszpańska mucha to jednak nie tylko kantarydyna, ale symbol potencji. Produkty wykorzystujące tę nazwę, w tym jeden z najpopularniejszych na rynku Sex Elixir 15ml hiszpańska mucha firmy Sensual Health Series, opierają swoją recepturę na łagodniejszych i nieszkodliwych, ale skutecznych substancjach.

Hiszpańska mucha – działanie

Jak działa hiszpańska mucha? Pierwotnie stosowana kantarydyna opierała swoje działanie na zdolności do pobudzania zakończeń nerwowych układu moczowo-płciowego i drażnieniu śluzówek, czego efektem był zwiększony napływ krwi do okolic genitaliów, a tym samym imitowanie objawów zwykle towarzyszących podnieceniu seksualnemu. Ze względu na ryzyko Sex Elixir zastąpił ją L-argininą.

L-arginina jest aminokwasem, który bierze udział w przemianach azotowych w organizmie. Stymuluje produkcję tlenku azotu (NO) powodującego relaksację mięśniówki naczyń krwionośnych, tym samym zwiększając przepływ krwi w genitaliach. Pomaga to mężczyźnie osiągnąć i utrzymać erekcję oraz powoduje zwiększenie się wrażliwości tych okolic na dotyk u obu płci. Tlenek azotu pełni również funkcję neuroprzekaźnika, przekazuje informacje o pobudzeniu seksualnym do mózgu dodatkowo zwiększając libido. Poziom L-argininy ma także wpływ na ogólną wydolność organizmu, co też niewątpliwie poprawi satysfakcję z seksu.

L-arginina może okazać się również pomocna dla tych, którzy borykają się z problemami dotyczącymi płodności. Aminokwas wpływa na zwiększenie produkcji spermy oraz ruchliwości plemników.

By jeszcze zwiększyć swoją skuteczność, Sex Elixir wzbogacony został o kwas askorbinowy. Chociaż witamina C raczej nie kojarzy się w pierwszej chwili z seksem, okazuje się w tej kwestii być bardzo korzystna. Redukuje poziom stresu będącego jednym z najpowszechniejszych czynników powodujących zaburzenia w sferze łóżkowej oraz zwiększa produkcję oksytocyny mającej kluczowe znaczenie w kontaktach seksualnych.

Jak długo działa hiszpańska mucha?

Jeśli szykujesz się do upojnej nocy, zaplanuj ją tak, aby móc zażyć Sex Elixir na około pół godziny przed spodziewanymi igraszkami. Mniej więcej tyle czasu jest potrzebne, by pojawiły się pożądane efekty. Ponieważ szczęśliwi czasu nie liczą, a po dobrym starcie organizm zaczyna sam odpowiadać na bodźce, nie da się jednoznacznie wyznaczyć granicy, w której kończy się działanie preparatu. Czas połowicznego rozpadu argininy w osoczu wynosi około godziny, a w pozostałych tkankach nawet do dwóch, dlatego nie ma powodów do obaw, że napięcie opadnie zbyt szybko.

 

Jest wiele rzeczy, które mogą pomóc poprawić życie seksualne, jednak większość z nich wymaga długofalowych zmian w trybie życia. Choć są one jak najbardziej zalecane, jeśli szukasz czegoś, co szybko pomoże Ci osiągnąć upragniony efekt, nie bój się sięgnąć po Sex Elixir.

Satysfakcjonujący seks wpływa korzystnie nie tylko na chwilową przyjemność, ale i ogólną jakość życia.