Hiszpania

Domy na sprzedaż w Hiszpanii cieszą się sporą popularnością. I to nie tylko wśród mieszkańców tego kraju, ale także wśród Polaków, którzy upatrują atrakcyjny kierunek wakacyjny. Czy taki zakup będzie się opłacać? Oczywiście, że tak! Wszelkie inwestycje związane z nieruchomościami są opłacalne, a co tu dopiero mówić o kraju, gdzie nigdy nie brakuje chętnych turystów na wynajem. Należy jednak wskazać kilka czynników, które należy mieć na względzie, jeżeli faktycznie dążysz do zakupu nieruchomości w tym pięknym państwie.

Nieruchomości w Unii Europejskiej – domy na sprzedaż, Hiszpania

Polska i Hiszpania, to dwa kraje, które leżą na terenie Unii Europejskiej. To właśnie z tego względu zakup nieruchomości przez Polaka w państwie leżącym na Półwyspie Iberyjskim nie będzie stanowić większego problemu. Wystarczy mieć tylko odpowiednie pieniądze, a do tego wybrać odpowiedni obiekt. Czas więc na to, aby w końcu zrealizować marzenia o własnej nieruchomości znajdującej się za granicą. Wśród popularnych kierunków można wymienić Costa Blancę i Majorkę. Te dwa miejsca obfitują w wiele ciekawych ogłoszeń, które można wziąć pod uwagę.

Domy na sprzedaż w Hiszpanii – współpraca z biurem nieruchomości

Wiele osób decyduje się na poszukiwania domu na własną rękę. Jednak jeżeli ktoś na co dzień nie znajduje się w Hiszpanii, będzie miał spore utrudnienie. Z tego względu warto poprosić o wsparcie profesjonalne biuro nieruchomości, które będzie zdawać sobie doskonale sprawę z tego, gdzie szukać i na co należy uważać.

Do tego muszą to być osoby sprawnie posługujące się językiem hiszpańskim. Jeżeli dojdzie do finalizowania całej transakcji, będzie można mieć pewność, że pracownicy biura czuwają nad tym, aby wszystko przebiegło sprawnie i bez problemów.

Warto również dodać, że to agenci zajmą się wyszukiwaniem najlepszych ofert, dopasowanych do potrzeb klienta. Sprawi to, że sam inwestor będzie mógł oszczędzić sporo czasu, podejmując tylko finalne decyzje odnośnie tego, która nieruchomość najbardziej przypadła mu do gustu.

Stan nieruchomości w przypadku domu na sprzedaż – Hiszpania

Sprawdzenie stanu nieruchomości jest koniecznością, zanim jakiekolwiek dokumenty zostaną podpisane. W przypadku mieszkań lub domów, które pochodzą z rynku wtórnego, kontrola pozwala ocenić, czy całość wart jest ustalonej ceny.

Natomiast odbiór nieruchomości z rynku pierwotnego powinien zostać uzgodniony ze specjalistą, aby mieć pewność co do tego, że deweloper sprawnie wywiązał się ze swoich obowiązków. Jeżeli powstaną jakieś niejasności, zawsze będzie można dochodzić swoich praw. W szczególności, że w grę wchodzą naprawdę duże pieniądze.

Aby móc sfinalizować zakup nieruchomości, potrzebne są odpowiednie dokumenty. Na tej liście znajduje się:

  • numer NIE (Número de Identidad de Extranjero) – czyli Numer Identyfikacyjny Obcokrajowca, który nadawany jest osobom planującym zakup nieruchomości.
  • dowód osobisty lub paszport, a także kopia dokumentu tożsamości.

Potrzebny jest również zadatek stanowiący gwarant tego, że dana nieruchomość zostanie zarezerwowana dla osoby, która w tym czasie zajmie się załatwianiem formalności.