prezent

Prezent dla przyjaciółki jest jednym z lepszych dowodów na to, że jest dla nas osobą bardzo ważną. Niestety, przy wyborze upominku często jesteśmy ograniczeni naszym budżetem. W wielu przypadkach ten czynnik sprawia, że nie możemy obdarować lubianej osoby w sposób, w jaki tego oczekuje. Co zrobić, aby prezent się spodobał? Jak sprawić, żeby był odzwierciedleniem przyjaźni? Jak spowodować, aby nasze pomysły zmieściły się w budżecie? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, zajrzyj do artykułu.  

Prezent dla piękna

Obecnie na rynku coraz bardziej popularne staje się zdobienie paznokci lakierami hybrydowymi. Zwolenników tej metody stylizacji jest wielu, głównie ze względu na jej praktyczne zastosowanie. Hybryda na paznokciach nie tylko wygląda estetycznie i schludnie, ale także jest bardzo trwała (lakier hybrydowy utrzymuje się nawet do 6 tygodni!). Zastosowanie cekinów, koralików czy brokatu dodaje charakteru każdej kobiecie. 

Jeśli Twoja przyjaciółka marzy o byciu kosmetyczką lub chciałaby spróbować swoich sił w stylizacji paznokci, najlepszym prezentem jest lampa UV do hybryd. Zazwyczaj jest ona niewielkich rozmiarów i mieści się w damskiej torebce, co sprawia, że może przydać się nawet w najbardziej podbramkowych sytuacjach.  

Wiele firm kosmetycznych ma w swojej ofercie gotowe pakiety do wykonania domowej hybrydy dla osób początkujących, które zawierają niezbędne kosmetyki, takie jak: baza, lakiery (często kilka lub kilkanaście kolorów), top, aceton, cleaner oraz wspomnianą już lampę UV. 

Biżuteria DYI

Nic nie oddaje tak ducha przyjaźni jak własnoręczne prezenty. Idealnym pomysłem, dzięki któremu Twoja przyjaciółka poczuje się wyjątkowo jest wykonanie biżuterii z koralików powlekanych. Jaskrawe, pastelowe, gładkie, chropowate – to tylko przykłady kilku różnych rodzajów koralików, które można zastosować do tworzenia niezapomnianej bransoletki czy naszyjnika. Co więcej, własnoręcznie zrobiona biżuteria jest świetnym dodatkiem do codziennej kreacji.

Ilość materiałów do stworzenia błyskotek zależy od preferencji Twojej przyjaciółki. Jeśli jest ona typem osoby stonowanej, wybierz jasne kolory o gładkich powierzchniach. Jeśli natomiast cechuje ją krzykliwy stój i odważne połączenia kolorów, jaskrawe odcienie będą strzałem w dziesiątkę. 

Do przygotowania bransoletki z koralików, oprócz samych koralików będzie potrzebna żyłka, gumka, sznurek lub wstążeczka – w zależności od biżuterii, jaką chcesz wykonać. Aby bransoletka wytrwała dłużej, wstążeczka lub żyłka będzie dobrym rozwiązaniem. Dzięki swojej strukturze bransoletka nie będzie rozciągliwa i prawdopodobnie tak łatwo się nie porwie. Natomiast, jeśli nie znasz rozmiaru nadgarstka swojej przyjaciółki lepszą decyzją będzie wybór gumki – jest bardziej rozciągliwa, dzięki czemu zmieści się na każdą rękę.  

Kurs jako prezent – czy to się sprawdza?

Wiele osób ceni sobie przeżywanie doświadczeń ponad posiadaniem rzeczy. Jeśli lampa UV do hybryd czy bransoletka z koralików nie sprawi szczęścia Twojej przyjaciółce, bo jej dewiza to “być niż mieć”, to prezent w postaci usługi będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Dla przyjaciółki zainteresowanej kosmetologią, ale która nie ma czasu na samodzielną naukę, idealnym prezentem może okazać się kurs makijażu, kurs stylizacji paznokci lub stylizacji rzęs. Wiele firm w swojej ofercie posiada indywidualne kursy makijażu. Niestety, są one często o wiele droższe niż te prowadzone grupowo. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z kursu w większej grupie przyjaciół. 

Kobieta, która uwielbia wyszywać, pleść czy sama coś tworzyć na pewno doceni kurs ceramiczny, tworzenia makramy czy plecenia wianków. Taka umiejętność będzie dla niej przydatna także po zakończeniu kursu i rozładuje nagromadzony stres. Cena takich atrakcji często uzależniona jest od czasu wykonywanej usługi lub jej lokalizacji. 

 

Prezent jest czymś indywidualnym, więc cokolwiek nie wybierzesz, ważne, aby kierować się zainteresowaniami Twojej przyjaciółki, wtedy każdy upominek sprawi jej prawdziwą przyjemność.