telefon

Po zakupieniu telefonu, jeśli nie zadbamy o niego w odpowiedni sposób, może zostać narażony na upadek. W większości przypadków smartfon trafiający do serwisu posiada zbitą szybkę, czyli konieczna jest wymiana ekranu. W związku z tym wiele osób kupuje etui, które ma ochronić wyświetlacz. Jeżeli zainwestujemy w najtańszy model mogą z czasem pojawiać się problemy, jak żółknięcie, rozciągliwość lub i też zdarcie naniesionej na niego grafiki. Aby nie popełnić błędu dobrze będzie, jeśli się zastanowisz, jakie etui na telefon kupić oraz czego od niego oczekujesz.

Czego oczekujesz od etui na telefon?

Rodzajów etui jest cała masa! Nie ma do końca zasady, że jakieś etui jest złe. Może być ono gorzej wykonane lub jakość nie będzie adekwatna do ceny. Zobacz zatem, jaki jest Twój telefon i przeczytaj dwie poniższe kwestie.

Twoja codzienność

Twój styl życia powinien być wyznacznikiem tego, jak duża powinna być ochrona smartfona. Jeśli na co dzień jesteś w domu, chodzisz do pracy lub do szkoły i nie wykonujesz często aktywnych czynności, to wystarczy Ci zwykłe etui na telefon, które nie jest bardzo grube. Jeżeli Twoją codziennością jest praca przykładowo na budowie, bieganie, wspinaczka po górach lub jakaś inna aktywność fizyczna, warto się pokusić o grubszy pokrowiec. Oczywiście to tylko przykłady, bo jeśli uważasz, że jesteś niezdarny i może Ci upaść smartfon, śmiało wybierz bardziej pancerną ochronę.

Model telefonu

Jeśli etui okaże się za duże na Twój telefon, będzie się ono obsuwać, w efekcie w trakcie upadku, istnieje ryzyko wypadnięcia z ochrony. Jest kilka rodzajów etui, od prostych cienkich wykonanych z TPU aż po grubsze z możliwością ładowania. W zależności od Twoich potrzeb wybierz lub zainspiruj się jednym z poniższych.

Twarde zwykłe etui

Ten rodzaj jest konkretnie wykonany z poliwęglanu, który charakteryzuje się twardą konstrukcją, ale i jednocześnie w miarę elastyczną. Jest tani w produkcji, a jego materiał pozwala na personalizację, co w rezultacie daje nam możliwość zrobienia etui z własnym nadrukiem. Pomimo tego, że jest ceniony za ochronę, jaką daje, istnieje możliwość jego uszkodzenia. Najczęściej powstają te w postaci pęknięć na rogach.

Sylikonowe zwykłe etui

Matowe estetyczne wykończenie z twardawą strukturą. To właśnie jest sylikonowe etui na smartfon. Fakt, z jakiego materiału został wykonany, pozwala na dużą amortyzację telefonu podczas jego upadku. Potrafi wytrzymać w niskich temperaturach do -60°C. Jego koszt produkcji jest akurat znacznie droższy w porównaniu do TPU czy wyżej wymienionego poliwęglanu, zważywszy na proces, jaki musi przejść. Nie zmienia to faktu, że jest to bardzo wytrzymały materiał, lekki i przykuwający uwagę swoim wyglądem.

Etui wykonane z TPU

TPU to bardzo elastyczny materiał, który może być formowany po uzyskaniu odpowiedniej temperatury. Koszty produkcji są bardzo niskie, ale nie umniejsza to jego wytrzymałości. Duża powszechność i popularność pozwalają na znalezienie pasującego nam designu, a dzięki jego gabarytom jest lekki i cienki.

Etui z klapką

Kiedyś niezwykle popularne rozwiązanie pozwalało na chronienie pleców, boków i ekranu telefonu jednocześnie. Dodatkowo posiadał często dwie funkcjonalności, czyli portfel poprzez dodatkowe kieszonki na klapce pokrowca oraz możliwość postawienia telefonu w poziomie poprzez złożenie etui, w konsekwencji czego urządzenie było lekko podniesione, a nie leżało płasko na ziemi.

Skórzane etui

Etui na telefon dotykowy wykonane ze skóry są niezwykle eleganckie. Mogą mieć wiele stylów wykonania, a konstrukcją przypominają twardsze obudowy, jak z poliwęglanu czy sylikonu. W większości przypadków składają się z twardszej środkowej części, która zostaje pokrytą skórą, a następnie środek zostaje wyłożony filcem w celu zabezpieczenia tyłu smartfona.

Etui ze wbudowanym powerbankiem

Najczęściej jest ono wykonane z sylikonu lub twardego materiału. Etui takie działa na prostej zasadzie. Telefon jest umieszczany w etui, w którego środku znajduje się odpowiedni port, który jest umieszczany w złączu telefonu. Ładowanie samego powerbanka jest również proste, ponieważ od zewnętrznej strony znajduje się port ładujący.

Etui z dodatkowymi funkcjonalnościami

Są to etui, które mogą być dodatkowo wyposażone w płytki do ładowania indukcyjnego, uchwyt na palec, stopkę, zasłonkę na aparaty i wiele innych. Również nie wolno zapomnieć o bardzo grubych pokrowcach zapewniających bardzo dużą wytrzymałość, która niestety niesie wtedy za sobą większe gabaryty oraz wagę.

W zależności od tego, jak będzie użytkowany telefon, jak bardzo musi być chroniony oraz jaki wygląd chcesz uzyskać, takie dopieramy etui. Dodatkową kwestią, którą można poruszyć, jest ochrona ekranu. To, jakie etui na telefon wybierzesz, może być niewystarczające. Dobrym pomysłem jest połączenie tych dwóch rzeczy. Dzięki nim Twój telefon będzie odporny na stłuczenie.