morze

Rodzice, którzy zastanawiają się nad wyborem kolonii dla swoich dzieci, mają wiele opcji do wyboru. Takie wyjazdy odbywają się najczęściej nad morze lub w góry. To, co wybierzemy, zależy od zainteresowań Twojego dziecka, gdyż w każdym z miejsc będą inne możliwości i otoczenie. 

Dlaczego warto wybrać morze?

Jeśli Twoje dziecko uwielbia uprawiać sporty wodne, będzie to strzał w dziesiątkę. Nad morzem jest wiele atrakcji, które umilą pobyt Twojemu dziecku. Oprócz pływania, czy spędzania czasu na plaży, można eksplorować latarnie morskie. Kolonie nad morzem oferują także możliwość nabycia nowych umiejętności, jak np. nauka windsurfingu, czy nauka pływania dla osób, które jeszcze nie potrafią. Na takich obozach organizowane są często ciekawe zajęcia, które zainteresują każde dziecko. Świetną formą aktywności będą również mecze piłki plażowej. Bardzo często w ramach kolonii organizowane są także wyjazdy do zwiedzania Trójmiasta. Warto także zwrócić uwagę na to, że pobyt nad morzem ma bardzo korzystny wpływ na zdrowie, a to za sprawą jodu. 

Wybór odpowiedniego miejsca

Jest wiele nadmorskich miasteczek, do których można pojechać. Oprócz najbardziej znanych miast warto zdecydować się na mniejsze miejscowości, gdzie będzie nieco więcej spokoju. Co oferują kolonie letnie nad morzem – Sztutowo?

Sztutowo ma do zaproponowania wiele atrakcji, jak np.:

– most zwodzony,

– rejsy statkiem Marit,

– Żuławska Kolej Wąskotorowa.

W miejscowości tej znajduje się dużo ośrodków, które zapewnią naszemu dziecku niezapomniane atrakcje i pozwolą rozwijać jego pasje oraz zainteresowania. Jest to wioska, która znajduje się na terenie Żuław Wiślanych. Znajdziemy tutaj bardzo dużo szlaków rowerowych, jak i pieszych. Kolonie pozwalają dzieciom integrować się ze sobą i nawiązywać nowe, ciekawe znajomości. Wysyłając swoją pociechę nad morze możemy mieć pewność, że wróci z pięknymi wspomnieniami i na pewno nie będzie się tam nudzić. Dla starszych dzieci, które interesują się historią, godnym polecenia jest Muzeum Stutthof – niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny działający w latach 1939-1945.

Co zabrać na kolonie nad morzem?

Dziecko, które jedzie na obóz nad morze, powinno mieć ze sobą koniecznie preparaty chroniące przed promieniowaniem UV. Zadbajmy o to, aby miało spakowane nakrycie głowy, strój kąpielowy, a także rękawki do pływania. Oprócz lekkich ubrań warto dołożyć też te cieplejsze i przeciwdeszczowe, gdyż pogoda w naszym kraju nie zawsze może dopisać. 

Kolonie letnie nad morzem w Sztutowie z pewnością będą niezapomnianym przeżyciem dla Twojego dziecka. Ofert ośrodków wakacyjnych jest dość sporo, więc z pewnością wybierzemy to, co będzie najbardziej odpowiadające naszemu dziecku. Dzięki takiemu wyjazdowi bez rodziców pociechy uczą się samodzielności i odpowiedzialności. Dzieci mogą skorzystać z ciekawych programów sportowych, artystycznych czy rekreacyjnych. Kolonie nad morzem z pewnością przyniosą nowe przyjaźnie i masę wspomnień. Warto przyjechać tu po dawkę dobrej energii i jodu.