samochód

Aby jazda samochodem była komfortowa a pojazd dobrze się prezentował należy pamiętać o jego regularnej pielęgnacji. Korzystanie z myjni to nie wszystko, samo usuwanie brudu z karoserii nie sprawi, że auto będzie wyglądało cały czas świeżo. Należy także pamiętać o cyklicznym czyszczeniu tapicerki auta.

Tapicerka może być wykonana z różnych materiałów, najczęściej spotkać się możemy ze skórą, weluru, alcantary bądź tekstyliów. Każde z tych tworzyw powinno być w odpowiedni sposób czyszczone, aby zachowało swój wygląd i trwałość na lata.

Tapicerka tekstylna

Tekstylne pokrycie ze względu na swoją niską cenę jest najczęściej wykorzystywanym materiałem. Nie nagrzewa się ani nie wychładza oraz jest wytrzymała. Minusem tego typu obcia jest fakt, że jest ono dość trudnym materiałem do czyszczenia. Piasek czy kurz można usunąć z łatwością za pomocą odkurzacza, jednak powstałe w wyniku nagłych wypadków plamy stwarzają większe wyzwanie. Ich samodzielne usunięcie jest najczęściej niemożliwe, ponieważ wymagają użycia specjalistycznych preparatów i urządzeń do czyszczenia.

Tapicerka welurowa

Tapicerka welurowa wygląda znacznie efektywniej, jest niestety droższa. Pomaga osiągnąć przytulne i ekskluzywne wnętrze. Jej największą wadą jest niewielka odporność na zabrudzenia oraz łatwe przyjmowanie wilgoci, przez co może być powodem nieprzyjemnego zapachu w samochodzie. Jej odkurzania zwykle nie jest wystarczające, ponieważ materiał ten wchłania brud, kurz, a nawet drobne okruszki jedzenia. Aby dokładnie wyczyścić welurową tapicerkę a przy tym jej nie uszkodzić, należy korzystać jedynie ze specjalistycznych środków chemicznych dedykowanym temu materiałowi. Korzystanie ze zbyt mocnych detergentów może powodować zatracanie jej najlepszych właściwości, takich jak miękkość czy połysk.

Tapicerka z alcantary

Innym typem tapicerek są te wykonane z alcantary. Kierowcy decydują się na nie ze względu na ich wytrzymałość, a także duży wybór kolorów. Jest to świetna opcja dla osób lubiących się wyróżnić z tłumu. Taka tapicerka to praktyczne rozwiązanie, które powinno przypaść do gustu rodzicom oraz właścicielom zwierzaków. Również alergicy docenią jej właściwości takie jak niewielkie wchłanianie kurzu, pyłu i innych zabrudzeń. Tapicerka z alcantary powinna być czyszczona z niezwykłą starannością za pomocą automatów parowych. Tylko ich wykorzystanie zagwarantuje skuteczne, a zarazem bezpieczne czyszczenie tapicerki w aucie.

Tapicerka skórzana

Skórzana tapicerka kojarzy się z luksusem i prestiżem. Jest ona dość odporna na zabrudzenia, jednak jej wadą jest fakt, że może tracić swój kolor, a także pękać. Aby tego uniknąć, minimum dwa razy w roku warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy delikatnie ale skutecznie wyczyszczą materiał oraz go dogłębnie odżywia, dzięki czemu tapicerka ze skóry będzie odporna na wysychanie, pękanie oraz utratę koloru.

Pranie tapicerki samochodowej – Kraków

Samodzielne czyszczenie tapicerki w aucie często przynosi więcej szkód niż korzyści. Nie zawsze potrafimy dobrać odpowiedni detergent, który nie narazi obicia naszego auta na uszkodzenia. Profesjonalne pranie tapicerki w Krakowie wykonywanie jest przez specjalistów przy użyciu innowacyjnych urządzeń. Warto pamiętać, że tapicerka to nie tylko fotele, ale także wykładzina na podłodze czy w bagażniku. Firma zajmująca się czyszczeniem tapicerek zadba również o te miejsca, nadając im piękny wygląd oraz usuwając nieprzyjemne zapachy.