Oczyszcza powietrza to urządzenie, które filtruje powietrze w otoczeniu poprzez wbudowane wentylatory. Inicjują one jego wciąganie, a następnie przepuszczają przez filtry. Najczęściej powietrze wciągane jest poprzez otwór z boku urządzenia, a wypuszczane górą. Taki system pozwala na dokładną cyrkulację powietrza w otoczeniu, a tym samym na skuteczne oczyszczenie go z niebezpiecznych związków. Oczyszczacz powietrza CIRRUS posiada dodatkowo wbudowany jonizator, który przywraca wysoką jakość powietrza.
Czy wiesz, że problem zanieczyszczeń powietrza w Polsce osiąga coraz większą skalę? Większość naszych miast nie spełnia podstawowych wymogów Unii Europejskiej dotyczących zanieczyszczeń. W powietrzu unoszą się szkodliwe związki takie jak pył PM 2,5, PM 10 oraz benzopiren. Wpływają one niekorzystnie na nasze zdrowie i mogą powodować wiele schorzeń i chorób takich jak zapalenie spojówek, zakażenie dróg oddechowych, choroby płuc, choroby układu krążenia, a nawet nowotwory. Głównego źródła problemu zanieczyszczeń należy doszukiwać się w wykorzystaniu węgla i drewna w niskiej jakości instalacjach grzewczych, w przemyśle energochłonnym oraz transporcie. Niebezpieczne i szkodliwe dla zdrowia człowieka związki znajdziemy nie tylko na zewnątrz, ale również w powietrzu, którym oddychamy we własnym domu. Szkodliwe substancje mogą znajdować się na przykład w oparach środków chemicznych, odświeżaczach powietrza, kosmetykach i środkach higieny osobistej (dezodoranty, lakiery do paznokci) czy także w nowych meblach.

Jak wybrać oczyszczacz powietrza, aby był skuteczny?

Jeśli chcesz zadbać o jakość powietrza, którym oddychasz, a tym samym o zdrowie swoje i swoich bliskich, musisz wybrać urządzenie dostosowane do Twoich potrzeb.  Skuteczny oczyszczacz powietrza musi posiadać odpowiedni filtr oraz spełniać Twoje wymagania pod względem wydajności czy głośności pracy. Jeżeli potrzebujesz oczyszczacza powietrza do pomieszczeń domowych, to odpowiedni będzie filtr HEPA, czyli taki o porowatej strukturze, zbudowany z włókna szklanego lub innego tworzywa sztucznego, które wykazuje wysoką skuteczność filtracji. Najbardziej funkcjonalny oczyszczacz powietrza będzie posiadał filtr HEPA z klas od E11 do E13. Jego skuteczność sięga od 95% do 99,95%. Oczyszczacz powietrza CIRRUS ma wbudowany właśnie filtr HEPA z węglem aktywnym, który dodatkowo wykazuje niezwykle wysoką skuteczność w walce ze szkodliwymi gazami. Najpraktyczniejsze są urządzenia, które oprócz filtrów z węglem aktywnym posiadają również dodatek innych substancji, takich jak na przykład żel krzemionkowy. Skuteczne i dobrej jakości urządzenie, powinno gwarantować oczyszczanie powietrza nie tylko z cząsteczek smogu i gazów, ale również wszelkiego rodzaju alergenów, grzybów, wirusów, roztoczy i pleśni.

Oczyszczacz powietrza CIRRUS – opinie

Aby wybrać odpowiedni i skuteczny oczyszczacz powietrza, warto również wziąć pod uwagę zdane innych osób. Opinie o oczyszczaczu powietrza CIRRUS są bardzo pozytywne. Urządzenie jest doceniane przez użytkowników jest ze względu na swoje innowacyjne technologie i najwyższej jakości filtry. Na rynku wśród podobnych produktów wyróżnia się również tym, że posiada możliwość jonizacji powietrza. Urządzenie emituje jony o ładunku ujemnym, co pozytywnie wpływa na jakość powietrza.

Podsumowanie

Dobry i skuteczny oczyszczacz powietrza musi posiadać najwyższej jakości filtry, być wydajny i niezawodny, posiadać niskie koszty eksploatacji, a dodatkowo być łatwy w obsłudze oraz nie wydawać zbyt głośnych dźwięków podczas pracy. Dzięki temu urządzenie może pracować również w nocy. Te wszystkie właściwości posiada oczyszczacz powietrza CIRRUS. Cena sprzętu to również pozytywny aspekt, ponieważ jest proporcjonalna do jakości. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej – warto zajrzeć tutaj:  https://erystyka.pl/. Znajdziesz tam solidną dawkę wiedzy na temat zanieczyszczeń powietrza oraz dowiesz się więcej o wyborze skutecznego urządzenia.