strona internetowe

W dzisiejszych czasach każda dobrze szanująca się firma posiada własną stronę internetową. Jej przeznaczenie może być inne w zależności od charakteru działalności.  Projektowanie i tworzenie stron internetowych w Katowicach stało się nie tylko modne, ale konieczne. Aby strona spełniała swoje zadanie kluczowym jest spełnienie podstawowych zasad.

Po pierwsze: określmy cel

Zadajmy sobie pytanie: po co nam strona internetowa? Czy będzie wizytówką firmy zachęcającą do skorzystania z naszych usług? Czy może sklepem internetowym? A może będzie blogiem z artykułami poradnikowymi? Od tego, jakie zadanie nam przyświeca, należy rozpocząć projektowanie stron internetowych Katowice.

Po drugie: plan

Nasze działanie wymaga dobrze przemyślanego planu. Tworzenie stron www Katowice powinniśmy zacząć od mapy wizualnej, stworzonej bądź ręcznie na kartce papieru, bądź przy użyciu specjalnych aplikacji internetowych. Zastanówmy się co na stronie powinno się znaleźć: menu, kontakt do firmy, charakterystyka działalności, stopka. Tak przygotowany schemat będzie podstawą do podjęcia właściwej pracy przy projektowaniu witryny.

Po trzecie: wygląd jest ważny

Jeśli strona internetowa będzie nieciekawa, czcionka za mała a tekst pisany blokowo bez nagłówków i akapitów, nikt nie będzie chciał jej czytać. Tworzenie stron www Katowice to przede wszystkim dbałość o stronę wizualną. Istotne jest więc rozmieszczenie elementów na stronie, styl czcionek, grafiki i zdjęcia. Pamiętajmy również o tym, że strona inaczej będzie wyglądać na dużym monitorze, a inaczej na małym ekranie smartfona. Dostosowanie wyglądu do wielkości wyświetlacza to tzw. responsywność strony i ma ona ogromne znaczenie w funkcjonalności witryny.

Po czwarte: strona internetowa ma dobrze działać

Strona www oprócz strony wizualnej posiada również swój silnik. Dzięki niemu możemy sprawnie się poruszać na stronie głównej i jej zakładkach oraz wchodzić w interakcje. Jeśli klient napisze wiadomość na stronie, to wiadomość ta musi do odbiorcy dotrzeć. Przy kliknięciu w zakładkę, powinniśmy znaleźć się na właściwej podstronie. Projektowanie i tworzenie stron internetowych Katowice musi zatem przewidzieć każdy ruch na stronie, aby ta działała zgodnie z planem.

Po piąte: pozycjonowanie

Jeśli już posiadamy stronę, chcielibyśmy, żeby była łatwa do wyszukania w wyszukiwarkach. Nie ma sensu tworzenia strony, jeśli jest niezauważalna przez odbiorców, do których ją kierujemy. Zadbajmy o to przy tworzeniu stron www Katowice. Dobrze zaprojektowana i wykonana strona może być naszą reklamą, sposobem na komunikowanie się z klientem, miejscem zawierania transakcji. Warto przyciągnąć uwagę nowych klientów. Wykorzystajmy właściwie potęgę internetu!

Zanim przystąpimy do opracowania planu i zlecenia zaprojektowania strony internetowej Katowice, przyjrzyjmy się witrynom znanych firm. Jak one wyglądają? Czy wzbudzają zainteresowanie? Czy są czytelne? Czy poruszanie się po niej jest dla nas intuicyjne? Odpowiedź na te pytania pozwoli nam na stworzenie obrazu jak powinna wyglądać nasza strona internetowa. A więc do dzieła!