kamerzysta

Ślub i wesele to niezapomniane przeżycie nie tylko dla młodej pary, ale także dla zaproszonych gości. Przyszli małżonkowie pragną więc uwiecznić te wyjątkowe chwile, aby mogli w każdej chwili do nich wrócić. Same zdjęcia jednak nie są w stanie oddać dokładnie wszystkich emocji i wzruszeń. Dlatego też coraz więcej par decyduje się na wynajęcie ślubnego kamerzysty. Jest to też moment, kiedy para młoda zastanawia się, na jakiego się zdecydować. Jaki powinien być kamerzysta ślubny, aby przygotował piękny i niezapomniany film z wesela?

Kamerzysta ślubny — jaki powinien być?

Długie, kilkugodzinne filmy z wesel przechodzą obecnie do przeszłości. Kamerzysta ślubny (Mazowieckie) powinien przede wszystkim potrafić uchwycić najważniejsze chwile oraz emocje. Dzięki temu można zmontować krótki, ale bardzo dynamiczny i wzruszający film, który spodoba się z pewnością parze młodej, ale również gościom. Mogą to być takie ujęcia jak pierwszy taniec czy powiedzenie sakramentalnego “tak”. Dobry kamerzysta powinien umieć wybrać właśnie te najważniejsze ujęcia i jednocześnie przedstawić parę młodą w jak najkorzystniejszym świetle.

Szukając kamerzysty na wesele warto też zwrócić uwagę na jego osobowość. Jest to niezwykle istotne, aby para młoda nadawała z filmowcem na tych samych falach. Nawet jeżeli kamerzysta będzie posiadał bogate i piękne portfolio, współpraca może układać się trudniej w przypadku, gdy nie będzie można łatwo się z nim dogadać. Para młoda w dniu ślubu ma już wystarczająco stresu i problemów. Przyszli nowożeńcy nie powinni się zastanawiać nad tym, jak ustawić się do zdjęcia. Powinno to wyjść naturalnie. Ważne więc, aby współpraca z kamerzystą opierała się na wzajemnym zaufaniu i przyjacielskiej relacji.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kamerzysty?

Przed rozpoczęciem współpracy z kamerzystą warto poruszyć kilka kwestii, które na pierwszy rzut oka mogą wydać się nieoczywiste, jednak w wyjątkowych sytuacjach potrafią zrujnować lub naprawić wesele. Po pierwsze dobry kamerzysta ślubny (Mazowieckie) powinien posiadać licencję na nagrywanie w kościele. Nie jest to co prawda dokument wymagany przez wszystkich duchownych, jednak lepiej jest go posiadać. Kolejnym ważnym aspektem jest to, czy kamerzysta posiada drugiego operatora. Oczywiście, jest to kolejna osoba, którą trzeba opłacić, jednak w niektórych przypadkach jej wsparcie może okazać się nieocenione. Może na przykład się zdarzyć, że fotograf zachoruje, popsuje mu się sprzęt, lub zapomni wcisnąć przycisku nagrywania. Wtedy drugi operator może uratować całą uroczystość.

Znalezienie dobrego kamerzysty ślubnego z pewnością nie jest prostym zadaniem. Para młoda będzie musiała spędzić długie godziny w internecie, aby znaleźć osobę, która najbardziej przypadnie im do gustu. Oczywiście, portfolio jest bardzo ważne, jednak już podczas pierwszego spotkania można stwierdzić, czy współpraca będzie udana. Należy pamiętać, że dobry kamerzysta stworzy film, który para młoda oraz goście z przyjemnością będą oglądać jeszcze nie raz po weselu.