mieszkanie

Każda właścicielka domu staje przed problemem urządzenia swojego mieszkania. Często jednak główną przeszkodą w tej kwestii jest kwestia finansowa… W tym artykule znajdziesz przydatne wskazówki,  jak tanio urządzić mieszkanie przy minimalnych wydatkach.

Jak tanio urządzić mieszkanie?

Niezależnie od tego, czy wprowadzasz się do nowego domu, przeprowadzasz się, czy po prostu chcesz coś zmienić, każdy właściciel domu staje przed wyzwaniem uczynienia swojego domu bardziej przytulnym. Jednak finanse i czas mogą często stanąć na drodze do osiągnięcia pożądanego rezultatu.

1. Mnóstwo szuflad, mnóstwo miejsca.

Często drobne przedmioty zalegają na szufladach, komodach i parapetach, utrudniając nam oddychanie i mokre sprzątanie, bo każdy przedmiot zbiera kurz. Umieszczenie kremów, spinek do włosów i lakierów do paznokci w osobnych pudełkach ułatwi Ci życie. 

Te pudełka można kupić wszędzie, a ich ceny wahają się od kilkunastu złotych. Ale jeśli masz trochę wolnego czasu, pudełko po butach i papier do pakowania prezentów, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy. Owijając pudełko papierem lub tkaniną, można również dołączyć uchwyty dla wygody.

2. Kolorowy dom

Jeśli kobieta kocha kwiaty, to w każdym pokoju będzie miała szklarnię lub, co gorsza, jeden pokój w domu stanie się ogrodem botanicznym. Jeśli gospodyni nie dba o kwiaty, nie zobaczysz ani jednego zielonego liścia w domu. Sztuczne kwiaty nie są rzadkością w tym przypadku.

W każdym razie mogę zaproponować państwu rozwiązanie pośrednie. Oczywiście w domu muszą być kwiaty, ale ich liczba nie powinna przekroczyć dziesięciu, a one muszą być żywe. Dla tych, którzy naprawdę nie lubią roślin domowych, bambus jest idealnym rozwiązaniem. Jest on przyjazny dla oczu. Jeśli masz zbyt wiele kwiatów, możesz podzielić się nimi z przyjaciółmi lub krewnymi.

3. Zapach w domu

Jednym z naszych najważniejszych narządów zmysłów jest nos. Każdy zapach ma moc odpychania lub przyciągania nas z własną, niepowtarzalną siłą. Kiedy wchodzę do domu, pierwszą rzeczą, na którą zwracam uwagę, jest jego zapach. Gdzieś pachnie pieczywem, gdzieś smażonymi ziemniakami, gdzieś papierosami albo czymś innym nieprzyjemnym. Możesz wiele powiedzieć o swoich gospodarzach po ich zapachu.

Zdecydowanie nie zaleca się używania chemicznych odświeżaczy powietrza w aerozolu: ich zapach nie jest tak przyjemny, a z jego powodu niszczy się ozon na  Ziemi. Kawa, zioła, olejki aromatyczne i świece zapachowe to lepsze opcje.

4. Więcej światła

Każde pomieszczenie stanie się przytulniejsze dzięki dużej ilości „ciepłego” światła, stworzonego po prostu za pomocą lampy podłogowej otoczonej tkaniną w ciepłym kolorze (którą, nawiasem mówiąc, można łatwo wykonać własnoręcznie). Lustra, najlepiej duże, również mogą dodać światła. Innym świetnym sposobem na dodanie miękkiego światła są zasłony lub rolety. W dzisiejszych czasach w sklepie można dostać całe światło, jakie się chce. Ale trudno mi się obudzić w pokoju z kwiatem brzoskwini, więc zasłaniam okna tylko w ciągu dnia i wieczorem.

5. Ozdoby wykonane z miłością

Zawsze miło jest być w domu, w którym lwia część pamiątek jest wykonana ręcznie, czy to szafa, czy mała poduszka. Wykorzystaj swoją wyobraźnię do maksimum – wszystko, co można skleić, zszyć lub związać razem jest potencjalnym rękodziełem. Jeśli na przykład dostałeś w prezencie wiązankę kwiatów, wytnij pąki i ułóż je razem w wazonie z koralikami i wstążkami.

6. Rozety sufitowe

Dzięki nowoczesnej technologii renowacji możesz udekorować swój dom w oryginalny sposób. Na przykład poprzez wykorzystanie znanych obiektów w inny sposób. Na przykład, zwykłe gniazdo sufitowe może w prosty sposób stać się oryginalną dekoracją dla ściany. Dużym plusem takiego akcesorium jest znaczna oszczędność. Jak tanio udekorować mieszkanie? Rozety sufitowe mają stosunkowo niską cenę niż jakichkolwiek inne dekoracje, a efekt przerasta wszelkie oczekiwania.

7. Muzyka

Poświęć zaledwie 20 minut przy komputerze, aby stworzyć wybór piosenek. Po prostu utwórz foldery z nazwami możliwych nastrojów lub wydarzeń. Musisz przyznać, że przyjemnie byłoby wejść do domu w słoneczny dzień, otworzyć wszystkie okna, puścić jakąś przyjemną muzykę, a wieczorem cieszyć się ze swoją drugą połówką folderem o nazwie „romans”. W końcu to drobiazgi – i to właśnie one mogą wpłynąć na Twój nastrój.