twarz

Owłosienie na twarzy jest zupełnie naturalne i występuje u każdego, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Włoski dla niektórych mogą być jednak powodem kompleksów i dyskomfortu. Przeważnie nie rzucają się one w oczy i ciężko je dostrzec. Czasami jednak przyjmowanie leków hormonalnych lub geny mogą sprawić, że owłosienie na twarzy staje się bardziej zauważalne. Nic więc dziwnego, że obecnie istnieje wiele metod pozbywania się włosów z tych okolic, które potrafią czasowo lub trwale je usunąć. Jaka metoda jest najskuteczniejsza w walce z przeszkadzającym owłosieniem?

Dlaczego warto pozbywać się owłosienia na twarzy?

Włoski na twarzy potrafią powodować frustrację i wpędzać w kompleksy. Dotyczy to szczególnie osób, które mają problemy na tle hormonalnym, gdyż często przyjmowanie leków powoduje pojawienie się nadmiernego owłosienia w okolicach wąsika i boków twarzy. Włosy mogą być mocno widoczne, szczególnie po nałożeniu kosmetyków kolorowych takich jak podkład czy puder. Jest wiele skutecznych metod walki z owłosieniem na twarzy, a niektóre z nich da się przeprowadzić samodzielnie w zaciszu domowym. W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych można wykonać serię zabiegów laserowych, które na dobre usuwają włoski, jednak jest to koszt od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych! Na szczęście, dobry depilator do twarzy bądź kremy depilujące oraz plastry doskonale sprawdzają się w tej roli, nie rujnując domowego budżetu.

Depilacja twarzy plastrami

Najszybszą metodą pozbycia się niechcianego owłosienia z okolicy twarzy jest depilacja plastrami. Ich działanie opiera się na przyklejeniu małego plastra z woskiem na wybraną partię twarzy. Użycie jest szybkie i na ogół nie przysparza większych problemów. Plastry pakowane są zazwyczaj po kilka sztuk, więc opakowanie starcza na kilka zabiegów. Plusem tej metody jest bez wątpienia to, że są tanie i szeroko dostępne w większości drogerii. Plastry są na tyle małe, że można usunąć nimi owłosienie z okolicy wąsika, policzków, ale także brwi. Niestety, metoda może być dla niektórych bolesna, szczególnie dla posiadaczek wrażliwej cery. Nieumiejętne użycie plasterków może spowodować podrażnienia, a czasami nawet poskutkować zdarciem naskórka, co powoduje piekące rany na twarzy. Prawidłowo przeprowadzony zabieg przy pomocy plastrów sprawia, że włoski odrastają po dwóch tygodniach, gdyż wyrywamy je wraz z cebulkami. Zanim przystąpi się do depilacji, warto wykonać próbę uczuleniową w mniej widocznym miejscu, bo wosk zawarty w plastrach może wywołać reakcję alergiczną.

Usuwanie owłosienia kremami do depilacji 

Kolejną metodą depilacji jest wykorzystanie w tym celu kremów do usuwania włosków. Opakowanie zawiera zazwyczaj tubkę z preparatem oraz wygodną szpatułkę do aplikacji produktu. Cały proces jest całkowicie bezbolesny i nie powoduje uszkodzenia naskórka. Po nałożeniu kremu na wybraną partię twarzy należy odczekać około 5 minut i tą samą szpatułką zebrać krem z twarzy. W przypadku, gdy włosy nie są całkowicie usunięte, krem należy pozostawić na dłuższy czas. Zazwyczaj dzieje się tak, gdy włosy są grube i gęste. Największą wadą tej metody jest to, że włoski szybko zaczynają odrastać. Dzieje się tak, ponieważ  krem usuwa jedynie same włoski, bez cebulek.

Depilator do twarzy – dla kogo jest polecany?

Depilator do twarzy jest zdecydowanie najbardziej skuteczną i trwałą metodą pozbywania się włosków z twarzy. Urządzenie to posiada ostrza, które obracając się, wyrywają włosy wraz z cebulkami. Odpowiednio wyprofilowana głowica depilatora pozwala na bezproblemowe usunięcie owłosienia nawet z trudno dostępnych obszarów, takich jak linia żuchwy, nos czy okolica pomiędzy brwiami. Mocną stroną jest szybkość całego procesu, w przeciwieństwie do pracochłonnego wyrywania włosów pęsetą. Podczas ruchów depilator do twarzy wyrywa na raz kilka włosków, co sprawia, że cała depilacja trwa dosłownie kilka minut. Usunięte włoski odrastają bardzo powoli, a ich grubość czy kolor nie przybiera na intensywności. Po użyciu depilatora twarz staje się jedwabiście gładka i promienna, a makijaż wygląda niezwykle naturalnie i świeżo. Depilator do twarzy to doskonały pomysł na prezent, który zadowoli każdą dbającą o siebie kobietę.