Uprawianie sportów to w dzisiejszych czasach bardzo ważny aspekt ludzkiego życia. Z tego względu coraz więcej osób poszukuje aktywności dopasowanych do własnych preferencji, aby czerpać z nich maksymalną satysfakcję. Jedni wolą trenować samotnie, inni natomiast o wiele lepiej czują się w grupie, dzięki czemu mogą utrzymać wysoki poziom motywacji. Ten aspekt to także powód, dla którego coraz więcej osób decyduje się brać udział w różnego rodzaju zorganizowanych imprezach sportowych.

Jak wiadomo, aktywność fizyczna może mieć różny wymiar. Z tego względu zainteresowane osoby mogą startować w wielu wydarzeniach o sportowym charakterze. Triathlony, biegi, wyścigi kolarskie lub pływackie, mecze piłkarskie i siatkarskie, a nawet rajdy piesze czy rowerowe – to tylko niektóre z ogromnej ilości propozycji czekających na prawdziwie zapalonych sportowców, którzy tylko czekają, aby móc konkurować z innymi miłośnikami danej dyscypliny.

Czym są rajdy piesze?

Rajdy piesze w Polsce z roku na rok zyskują na popularności. Wynika to między innymi z faktu, iż chód nie wymaga ogromnego przygotowania, profesjonalnego sprzętu czy ubrań, a także jakichkolwiek specjalistycznych umiejętności. Chodzić może każdy – dorośli, dzieci, nastolatki, osoby starsze, wysportowane bądź nie. Dzięki temu grupa zbierająca się na rajd pieszy często jest tak bardzo zróżnicowana – to stanowi kolejną zaletę tego typu wydarzeń.

Rajdy piesze górskie to jedna z najchętniej podejmowanych aktywności osób wypoczywających w górach. Wędrówka w górę i w dół doskonale angażuje niemal wszystkie partie mięśniowe, pozwala spalić sporo kalorii czy wzmacnia całe ciało. Co najważniejsze – pozwala dotrzeć do celu, który stanowi zazwyczaj szczyt, skąd rozciągają się niesamowite widoki. Rajdy piesze górskie to także doskonały sposób na poprawę nastroju. Endorfiny wydzielane w trakcie wędrówki pozwalają odczuwać radość z podjętej aktywności, a niezwykłe oraz efektowne krajobrazy sprawiają, że piechurzy wnet zapominają o zmęczeniu, zachwycając się pięknem otaczającej górskiej przyrody.

Jak zorganizować rajdy pieszych?

Z uwagi na rosnącą popularność rajdów górskich pieszych, jak i tych odbywających się na równinach, coraz większa liczba osób poszukuje związanych z nimi wydarzeń w swojej okolicy. Jednak samodzielne znalezienie grupy chętnych piechurów nie stanowi łatwego ani szybkiego zadania. Potrzeba do tego czasu, cierpliwości oraz zaangażowania, dlatego często kończy się niepowodzeniem. Z tego względu warto skorzystać z naszej strony elektronicznezapisy.pl.

Elektronicznezapisy.pl to narzędzie stworzone z myślą o ułatwieniu procesu nie tylko zapisów na wybrane rajdy piesze. To również doskonałe rozwiązanie dla osób chcących takie wydarzenie zorganizować. Aby wziąć udział w wybranej imprezie, wystarczy przejść do listy ze wszystkimi propozycjami w tej kategorii, wybrać jedno z nich, kliknąć “zapisz się”, opłacić zapis, jeśli wymaga tego organizator i gotowe! Teraz pozostaje tylko przygotować się do rywalizacji.

Nasz portal służy również do organizacji wszelkiego rodzaju rajdów pieszych. W Polsce podejmuje się tego zadania coraz więcej osób, dlatego udostępniliśmy stworzone przez nas narzędzie właśnie w tym celu. Aby móc umieścić na stronie elektronicznezapisy.pl własne wydarzenie, należy założyć oraz aktywować konto w serwisie. Następny krok to wysłanie regulaminu imprezy do naszego biura. Gdy się z nim zapoznamy, stworzymy formularz dla organizatora, przyznamy mu prawa moderatora i w trakcie rozmowy telefonicznej przedstawimy krok po kroku wszystkie etapy tworzenia wydarzenia na stronie.

W razie problemów w zakładce “o nas” znajdują się filmiki instruktażowe, w których prezentujemy, w jaki sposób należy założyć konto, zapisać się na wybrane wydarzenie czy zgłosić własne. Ponadto pozostajemy do dyspozycji drogą telefoniczną, gdyby kłopoty z poruszaniem się po portalu były poważniejsze. Zachęcamy do składania zapisów i organizacji własnych wydarzeń sportowych!