chirurgia twarzowo szczękowa

Urazy kończyn są często pojawiającym się problemem, który negatywnie wpływa na komfort życia oraz utrudnia codzienne funkcjonowanie. Złamanie lub skręcenie wymaga solidnego unieruchomienia uszkodzonej kończyny oraz okolicznych stawów, czego skutkiem jest niemożność wykonywania podstawowych czynności w trakcie rekonwalescencji. Tradycyjny gips jest bardzo popularnym rozwiązaniem do unieruchamiania złamania, niemniej jednak ta metoda posiada wiele wad i nieudogodnień. Wraz z postępem technologii w ortopedii i fizjoterapii, na rynku pojawia się wiele ciekawych rozwiązań, a jednym z nich jest smartgips. To nowoczesny, innowacyjny, a przede wszystkim lekki i komfortowy gips, który jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego usztywnienia kończyn. W dalszej części artykułu dowiesz się, czym jest wspomniany już smartgips oraz jakie ma zastosowania.

Co to jest smartgips?

Złamanie kości lub inny uraz aparatu ruchu wiąże się z utratą sprawności fizycznej i obniżeniem możliwości codziennego funkcjonowania. Konsekwencją urazu jest ogromny ból, opuchlizna, zasinienie oraz konieczność unieruchomienia danej kończyny. Przerwanie ciągłości budowy kości jest wskazaniem do jej stabilizacji za pomocą gipsu. Jego założenie jest nie tylko niekomfortowe, ale także znacznie wpływa na możliwość wykonywania nawet najprostszych czynności.

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, co zamiast gipsu sprawdzi się równie dobrze, to jedną z alternatywnych metod jest smartgips. To nowoczesny i innowacyjny wynalazek w dziedzinie medycyny, z którego pomocą możliwe jest ustabilizowanie złamanej lub skręconej kończyny. Smartgips wykonany jest z wysokiej jakości komponentów, które doskonale usztywniają złamaną kość i jej okolice, a dodatkowo amortyzują mikrowstrząsy, które powstają na skutek wykonywania najdrobniejszych czynności, jak otwieranie drzwi czy podnoszenie kubka z kawą. Do jego wykonania wykorzystano termoplastyczne, wodoodporne i oddychające surowce, które nie prowadzą do powstawania oparzeń, dzięki zwiększonej cyrkulacji powietrza wewnątrz. Podczas użytkowania smartgipsu w odróżnieniu do tradycyjnego rozwiązania, dochodzi do skrócenia czasu konieczności noszenia usztywnienia, co pozwala na krótszy okres rekonwalescencji po urazie. Jego dodatkowym atutem jest proste i intuicyjne zakładanie, a także brak konieczności zdejmowania ortezy podczas wizyty u lekarza czy kontrolnego badania RTG.

Wysokiej jakości smartgips, który wyróżnia się wysoką jakością wykonania oraz dobroczynnym wpływem na usztywnioną kończynę, można znaleźć na stronie www.sklep.icast.pl. Jego atrakcyjna cena, pozytywne recenzje użytkowników, fizjoterapeutów oraz ortopedów świadczą o jego skutecznym działaniu

Smartgips – kiedy warto wykorzystać tę nowoczesną ortezę?

Smartgips jest nowoczesną ortezą, którą można wykorzystać do usztywniania kończyn zamiast gipsu. Niemniej jednak, potencjał i konstrukcja ortezy pozwala na wykorzystanie jej w wielu innych rodzajach urazów. Wskazaniami do jego założenia i użytkowania są:

  • drobne urazy kończyn,
  • proste złamania kości,
  • pęknięcia kości,
  • uszkodzenia stawów i ich części,
  • uszkodzenie ścięgien,
  • przewlekłe przeciążenie kończyn,
  • skręcenie stawu,
  • skomplikowane złamania,
  • okres rekonwalescencji uszkodzonej kości po operacji.

Zalety smartgipsu – co warto wiedzieć?

Smartgips jest lekką, innowacyjną ortezą, której użytkowanie w alternatywie do klasycznego gipsu przynosi wiele korzyści. Charakteryzuje ją wysoka termoplastyczność, dzięki wykorzystaniu odpowiednich komponentów do jej budowy. To ważne cecha, która umożliwia dopasowanie się do kształtu ręki użytkownika, a także reaguje na zmianę jej objętości, jak zmniejszanie się opuchlizny. Smartgips wyróżnia się także oddychającą i wodoodporną konstrukcją, która pozwala na spokojny obieg i cyrkulację powietrza. Takie parametry zapewniają maksymalny komfort użytkowania, bez nieprzyjemnego pieczenia naskórka, swędzenia czy nadmiernego pocenia się skóry rąk.

Smartgips jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą szybko odzyskać sprawność fizyczną po przebytym urazie lub operacji. Zalety i korzyści ortezy potwierdzają setki pozytywnych recenzji i rekomendacji od specjalistów.