książki

Poszukiwanie prezentu na różne okazje, często stanowi nie lada wyzwanie. Pośród setek kuszących ofert prezentowych nie jest łatwo wybrać coś, co na pewno spodoba się komuś, kogo chcemy obdarować. Bardzo często najlepsze prezenty to takie, które nawiązują do pasji solenizanta, a dodatkowo na pewno będą przez niego wykorzystane w codziennym życiu. Wielbiciele książek to grupa, dla której prezent z pozoru może wydawać się łatwy, jednak czy aby na pewno? Jak wybrać idealną lekturę dla fana słowa pisanego? Co wybrać na prezent dla mola książkowego?

Jak wybrać prezent dla miłośnika książek?

Książka to zdecydowanie prezent idealny, dla każdego, kto w wolnym czasie najchętniej oddaje się właśnie czytaniu. Niestety, niekoniecznie wiemy, jakie powieści lub lektury lubi adresat naszego upominku, a wtedy zadanie może nie być wcale takie proste. Jakie książki więc warto wybierać, aby spodobały się obdarowanemu?

  • Poradniki. Różnego rodzaju książki kucharskie, poradniki dotyczące rozwoju osobistego, opisujące inne hobby solenizanta. Każdy, kto lubi dostawać książki, z pewnością znajdzie dla takich pozycji miejsce w swojej biblioteczce, a ich zaletą będzie to, że wcale nie musi czytać ich od deski do deski. 
  • Popularne powieści i książki, które aktualnie są na topie. Warto przejść się do księgarni i sprawdzić, co jest aktualnie najchętniej czytane. Znając chociażby odrobinę osobę, której chcemy wręczyć prezent, mamy dużą szansę, że domyślimy się, co przypadnie jej do gustu.
  • Fotoksiążki. To trochę inny rodzaj książek, jednak nadal bardzo je przypominają. Na regale pełnym ciekawych opowiadań i powieści z pewnością będą doskonale wyglądały. Fotoksiążka to prezent doskonały, gdyż można wypełnić ją zdjęciami, które ukochanej osobie będą się z nami kojarzyły. Mimo że nie służy do czytania, to z pewnością często będzie trafiała do rąk.

Co wręczyć miłośnikowi literatury na prezent poza książką?

Jeżeli wybór odpowiedniej książki stanowić będzie dla nas zbyt duży problem, a chcemy wręczyć w prezencie coś, co koniecznie z czytaniem jest związane, to doskonałym pomysłem może okazać się drewniana zakładka do książki. To zdecydowanie coś, co przyda się podczas wieczoru z książką i coś, bez czego niejeden nałogowo czytający nie wyobraża sobie życia. Zakładki takie mogą być także ozdobione specjalnym grawerem lub wyjątkowym rysunkiem czy też cytatem, który będzie bliskiej osobie przypominał o nas, za każdym razem, kiedy odda się swojej pasji. Mole książkowe ucieszą się z pewnością także z kubka na ciepłą herbatę, który często towarzyszy im podczas czytania lub ze stojaka na ulubione literackie pozycje. Jeżeli dysponujemy większym budżetem, można przemyśleć zakup regału lub małej biblioteczki, która idealnie będzie komponowała się z wystrojem mieszkania solenizanta.

Dlaczego warto wybierać prezenty personalizowane?

Idealny prezent wywoła uśmiech na twarzy drugiej osoby, a o to z pewnością nie będzie trudno, kiedy postawimy na coś, co związane jest z jej pasją. Personalizowane prezenty to także dla świętującego znak, że poświęciliśmy czas i energię na to, aby je przygotować lub zamówić. Są także absolutnie wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Pomysł na prezent dla mola książkowego, nie musi oczywiście wcale wiązać się z czytaniem, jednak warto wziąć takie hobby pod uwagę podczas poszukiwania prezentu. Dobra książka to prosty oraz mile widziany prezent i nie bez powodu jest wręczana świętującym od wielu lat. Rozwija wyobraźnię, wzbogaca język, a także pozwala mile spędzić wolne popołudnie, całkowicie zapominając o problemach. Kiedy szykujemy urodzinową niespodziankę, warto również podpytać, co mogłoby sprawić jubilatowi radość i jakich książek nie ma on jeszcze w swojej kolekcji. Doskonałym rozwiązaniem prezentowym są także zestawy, składające się z kilku pozycji lub jeżeli jest to możliwe, książki z dedykacją od ulubionego autora. Propozycji dla miłośnika czytania jest naprawdę sporo, zatem można być niemalże pewnym, że podczas rozpakowywania paczki, na twarzy bliskiej nam osoby pojawi się uśmiech.