sesja zdjęciowa

W ostatnich latach sesje noworodkowe cieszą się ogromną popularnością. Zdjęcia maluszków stanowią wspaniałą pamiątkę. Po latach przywołują cudowne wspomnienia i wywołują niesamowite wzruszenie. Jednak sama sesja noworodkowa zwykle wywołuje u rodziców spory stres. Aby go nieco zredukować, warto odpowiednio przygotować maluszka do wizyty u fotografa.

Sesja noworodkowa – wybierz profesjonalnego fotografa!

Mimo że sesje noworodkowe nieustannie zyskują na popularności, to u większości rodziców budzą one wiele obaw. Aby sesja przebiegła profesjonalnie i nie była niekomfortowa dla maluszka, najlepiej zlecić jej wykonania doświadczonemu fotografowi. Warto postawić na fachowca, który regularnie wykonuje zdjęcia noworodkom i ma odpowiednie podejście do dzieci. Dobry fotograf przywiązuje dużą wagę do bezpieczeństwa i komfortu niemowlęcia w czasie sesji. Podczas wykonywania zdjęć układa on dziecko tylko w pozycjach fizjologicznych, naturalnych, czyli na plecach, brzuszku i boczku.

Zanim wybierzesz konkretnego fotografa noworodkowego w Poznaniu, poczytaj opinie na jego temat i przejrzyj jego portfolio. Wybierz specjalistę z doświadczeniem, cieszącego się dobrymi referencjami.

Jak odpowiednio przygotować noworodka do sesji zdjęciowej?

Jeśli wybrałeś już odpowiedniego fotografa noworodkowego w Poznaniu, czas przygotować maluszka do zdjęć. Na sesję należy spakować chusteczki nawilżane, pieluszki na zmianę, kocyk do przykrycia noworodka, tetrowe pieluszki do wycierania oraz smoczek ułatwiający zasypianie. Ponadto, jeśli dziecko karmione jest mieszanką, na sesję należy zabrać dodatkowo akcesoria przeznaczone do przygotowania mleka.

Przed sesją zdjęciową warto również skonsultować się z fotografem i zapytać, jakie akcesoria dla maluszków dostępne są w studiu. Niektóre studia wyposażone są w podstawowe artykuły dla niemowląt, takie jak pieluszki, chusteczki nawilżane, podgrzewacze do butelek oraz przewijaki.

Kiedy zdecydować się na sesję noworodkową?

Sesję noworodkową najlepiej wykonywać pomiędzy 5 a 14 dniem życia maleństwa, gdyż w tym czasie przesypia większość dnia i w mniejszym stopniu reaguje na bodźce zewnętrzne. Dzięki odpowiedniemu podejściu można wykonać fotografie nawet bez wybudzania noworodka. Jeśli jednak nie będziecie w stanie udać się na sesję w tych dniach, to nic straconego. Dobry fotograf wie, jak poradzić sobie z nieco starszymi maluszkami, aby stworzyć efektowne fotografie i jednocześnie zapewnić dziecku komfort.

Ile kosztuje sesja noworodkowa?

Wiele osób zastanawia się, jaki jest koszt sesji noworodkowej. Niestety nie da się podać konkretnej kwoty, ponieważ cena zdjęć zależna jest od różnych czynników i większość fotografów ustala ją indywidualnie z klientami. Jeśli chcesz poznać szczegółowe informacje o kosztach sesji, to skontaktuj się z profesjonalnym fotografem noworodkowym w Poznaniu lub innym mieście. Specjalista po poznaniu Twoich potrzeb, preferencji i oczekiwań będzie w stanie przedstawić Ci konkretną ofertę usług.